Kılıçdaroğlu ve Bülent Kerimoğlu’ndan ‘SHP’yi kurdurduğu’ iddialarına yanıt

Kemal Kılıçdaroğlu, “SHP’yi yeniden kurdurttuğu” iddialarına ilişkin, “Bunların tamamı hayal ürünü. Biz CHP’liyiz, CHP’nin Genel Başkanlığını yaptım. Başka bir parti arayışımız zaten olamaz” dedi.

CHP’nin 7’inci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “SHP’yi yeniden kurdurttuğu” iddialarına ilişkin konuştu.

ANKA’nın haberine göre Kılıçdaroğlu “Bunların tamamı hayal ürünü. Biz CHP’liyiz, CHP’nin Genel Başkanlığını yaptım. Başka bir parti arayışımız zaten olamaz” dedi.

Bu arada konuya ilişkin Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Kerimoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Gazeteci Şaban Sevinç’in gündeme taşıdığı SHP’nin yeniden kurulması hakkında. Yeniden kurulduğu ifade edilen SHP ile hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Gazeteci Sayın Sevinç’in tarafıma sorduğu sorular ve yanıtlarım şu şekildedir:

SHP yeniden kuruldu, CHP ‘arkasında muhalif bir hareketin olup olmadığını’ inceliyor

SHP’nin kurulmasında bir rolünüz var mı, kurucusu musunuz?

Benim herhangi bir dahlim yoktur. Ne danışma kurulu ne kurucular kurulu ne de yönetiminde olmadığım gibi herhangi bir teşvik, yönlendirmem de olmamıştır. Yani hiçbir dahlim söz konusu değildir. Ben CHP’liyim, CHP üyesiyim ve partimin başarısı için çalışmaya devam ediyorum, edeceğim.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir etkisi, rolü var mı?

Sayın Kılıçdaroğlu adına konuşamam ancak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun herhangi bir ilgisi, bilgisi ve dahli olduğunu düşünmüyorum.CHP üyesiyim, partimin başarılı olması ve iktidarı için çalışmaya devam edeceğim.

Battal İlgezdi, Ali Kılıç gibi isimlerin bulunduğu bu işin arkasında olduğu iddiası var?

Bilemem, zannetmiyorum. Zaten 4 Kasım 2023, kurultay akşamından beri kendisini görmedim, konuşmadım.

SHP’nin yeniden kurulması için ne düşünüyorsunuz? Destekliyor musunuz?

Bizler sol, sosyal demokrat düşünceye inanan insanlarız. Dünyada ve ülkemizde gericiliğe, ırkçılığa, totaliterliğe karşı solun yükselişinden mutlu olur, destekleriz. Son söz, CHP üyesiyim, partimin başarılı olması ve iktidarı için çalışmaya devam edeceğim.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir